#Timisoara @ UnderNet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vine vara bine-mi pare,pe terasa stau la soare!!!

In jos

Vine vara bine-mi pare,pe terasa stau la soare!!! Empty Vine vara bine-mi pare,pe terasa stau la soare!!!

Mesaj Scris de Five Vin Feb 12, 2010 9:27 pm

Alesii nostri adica primaria in frunte cu Ciuhandu nu vor organiza noi licitatzii pentru terasele din zona centrala a orasului,cu alte cuvinte nu se va schimba prea mult imaginea vietii de noapte din Timisoara in aceasta vara.Primăria Timişoara propune prelungirea valabilităţii acordurilor de funcţionare pentru terasele sezoniere până când Piaţa Unirii şi Piaţa Victoriei vor intra în reabilitare.Direcţia de Dezvoltare a primăriei avea planuri de reabilitare pentru cartierul Cetate, fiind prevăzute intervenţii atât asupra clădirilor, cât şi asupra străzilor a trotuarelor şi piaţetelor centrale. Acesta este motivul pe care îl invocă oficialii muncipalităţii şi acum: spun că nu pot fi organizate noi licitaţii pentru terase sezoniere, pentru că acestea ar afecta viitoarele lucrări de reabilitare.
De precizat ca costul inchirierii unei astfel de terase poate ajunge la 5000 de euro lunar,iar in cazul in care vor incepe lucrarile de reabilitare,proprietarii vor fi obligati sa elibereze spatiul in maxim 15 zile de la instiintare.
Dupa mine ar fi urat sa avem Piatza Unirii in aceasta vara in plina reabilitare,plina de gropi,dupa ce ne-am obisnuit sa lenevim pe terase pana seara tarziu.
Traiasca terasele si berea rece la halba!!
bounce bounce bounce

Five
Utilizator nou
Utilizator nou

Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 38
Localizare : Tm

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum